top of page
B700ECAF-200B-4833-8B4D-2AD0DC3B61B2.jpeg

ANTONINA   DENISIUC

                BORN 1963

Антоніна Денисюк народилася і виросла в українському місті Львові, архітектурній та візуальній перлині Східної Європи в родині українсько-румунських євреїв.

Навчався у Львівській національній академії мистецтв. Перші виставки включали творчі проекти в Австрії «Grenzgänger» та «Augenblick», створені за підтримки філантропа Клауса Гіппа (деякі роботи знаходяться в його приватній колекції) та виставки у Віденській академії мистецтв у майстерні Мікеланджело Пістолетто.

Творчі пошуки Антоніни розпочалися з серії малюнків «Нескінченної серії» (1991-1998 рр. Деякі роботи цього періоду знаходяться в колекції музею Альбертини у Відні), що свідчить про нескінченне життя в людській свідомості. З 1998 року художник обговорює створення кліше подібності дійсності через відбиток матеріального світу, з’являється серія картин Стансі.

Твори Антоніни Денисюк відзначені Міжнародними преміями та стипендіями Фонду Краснера Поллока (США), Culture Contact (Австрія), Gaud Polonia (Польща, Міністерство культури), Austrian Cooperative Bureau (Австрія), Ertsiodicezia (Австрія) , Villa Decius (Польща), інститут ім. Адам Міцкевич (Польща) та ін. Крім того, вона була удостоєна премії Лоренцо Ді Медічі на VIII Флорентійській бієнале сучасного мистецтва в 2011 році. Художниця брала участь у Art Genoa 2012 та Салоні сучасного мистецтва Monaco 2012, Salon Gemliuc 2013 під патронатом князя Альберта II, Хід. Treasure London 2014 та багато інших.

Як художниця Антоніна брала участь у понад 100 мистецьких проектах, серед яких 18 персональних виставок.

Антоніна Денисюк належить до тієї унікальної групи митців, чиї роботи втілюють вічні відкриття та постійний потік ідей. Її творчість загалом не порівнює з іншими стилями, оскільки її засоби виразності та техніки є виключно її власністю. Черпаючи натхнення з універсального безладу, вона вірить, що мінімалістичні лінії художника можуть, розвиваючись і перетинаючись мільярд разів, озвучити внутрішній спокій. Вона прагне представити життя через інтуїтивне й жіночне полотно, хоча й один із багатьох візерунків і граней.


Антоніна Денисюк – одна з унікальних художниць в арсеналі нескінченних винаходів, незліченних ідей. Цей винахід художнього мислення представлений як блискучий талант, наділений інтуїтивним полотном проникненням і відкриттям стану, відчуттям життя. Це незрівнянна основа жіночого мистецтва, як Луїза Буржуа, як Джорджія О'Кіф, як Магдалена Абаканович. У цих художників стільки облич, скільки у світу. У філософію творчості художників увійшла Матриця.

Структура та бачення у вікнах соціального простору, які мінімально відкриті нашому сприйняттю. У Антоніни Денисюк творчість виходить із первинного хаосу. Через лінію виражений мінімалізм художнього втілення. Лінія перетинається мільйони разів, досягає внутрішнього спокою і потрапляє в руки вічності. Будь-хто може запитати себе, чи важко створити лише одну лінію? А якщо надати оркестрові репліки? А якщо розвивати і озвучувати? Тоді ви можете побачити в кожному перехресному прозорому вікні - Вермеера. Це він, це наш незбагненний світ, повний боротьби і протиріч, такий прекрасний, такий прозорий, такий чарівний. Художник з космосу, здається, отримує неймовірну кількість ресурсів для створення. Твори абсолютно не схожі на жодні інші засоби виразності чи техніки виконання.

Антоніна Денисюк створює олію на полотні, акварелі, графіку, інсталяцію, скульптуру. Працює в Берліні та Цюріху та Львові.

bottom of page